česky | english

« zpět

Tredy svatební sezóny 2021

Tredy svatební sezóny 2021

04.02.2021 - Jaké budou svatební šaty této zvláštní sezóny?


Jaké budou trendy svatebních šatů na letošní sezónu? Právě s touto otázkou se na mne každý rok obracejí zákaznice i redaktorky časopisů a různých pořadů. Letos mi odpověď na tuhle otázku ale přijde nějak složitější. Myslím, že největším trendem našich současných životů a tak i letošní svatební sezóny by se měla stát šetrnost a udržitelnost.
Po shlédnutí dokumentu Život na naší planetě od Davida Attenborougha jsem se snažila zamyslet, co dělat ve svém životě jinak, jak žít lépe, co dělat lépe. Je pro mě samozřejmostí třídění odpadu, požívání látkových nákupních tašek, podporování místních farmářů, …. a pak mi to došlo, moje práce, moje podnikání, "moje čtvrté miminko" je vlastně také mimořádně šetrné. Jsme přece půjčovna šatů. Naše šaty na sobě nemá jen jedna nevěsta, která si je koupí a pak je nechá viset ve skříni. Jsme udržitelní a to mě těší, zejména ve světě módy, která je jedním z průmyslových odvětví, která pro planetu představují největší zátěž.

Pokud jde o vlastní styl svatebních šatů, i letos vládne světu svateb boho styl. Boho znamená přirozenost, romantiku, svobodu, ale také řídit se srdcem a ne rozumem, což platí i při výběru samotných šatů. Pokud zvolíte tento styl budete kouzelnou vílou s květinovým věnečkem ve vlasech, bosou hippie ze 60.let nebo indiánkou se zlatým tetováním na paži. Šaty mohou být lehké, vzdušné, s rukávem nebo na ramínka, nežné krajkové,  ale také z paličkované krajky, která je poměrně těžká a bývá podšita tělovou látkou, aby více vynikla. I boho šaty mají různá pojetí, záleží jen na tom Vašem, důležité je, abyste se v nich cítila pohodlně a svá.

Ač ne vždy dobrovolně, jsou také v kurzu menší svatby, kde nevěsty volí spíše minimalistické a jednodušší modely.

Pokud jste si vždy přála být princeznou, i na Vás jsme při výběru letošních modelů mysleli. Velkým hitem nejsou typické korzetové šaty s bílou sukní, ale třpytivé modely s bohatou sukní, modely s balónovými rukávy a pro mě je letošní největší láskou třpytivý model s bohatou sukní na ramínka, na kterých jsou velké zavazovací mašle.

Velmi zajímavou novinkou jsou odnímatelné kápě, které bývají na jednoduchých šatech. Na tomto trendu je úžasné, že již nemusíte hledat šaty na převelečení, jednoduše odložíte kápi a máte úplně nový, většinou lehký nebo krátký model.

Tak snad těch krásných svateb bude letos hodně i přes tu protivnou nemoc!

Vaše Mája


 


© 2024 Insion

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   Salón Maya » › Tredy svatební sezóny 2021 | Novinky

Instagram

Moje