česky | english

Často kladené dotazy

Platí se za zkoušení šatů nějaký poplatek?

Jak mnohé nevěsty poslední dobou zaznamenaly, v mnoha svatebních salónech začal být vybírán poplatek za zkoušení svatebních šatů. I když chápeme důvody, které konkurenční salóny k zavedení těchto poplatků vedou, rozhodli jsme se, že v salónu Maya poplatky vybírat nebudeme, protože je to v rozporu s naším pojetím služeb zákazníkům. Jako placenou službu jsme však pro Vás nově zavedli zkoušku Premium, při níž Vás rádi pohostíme šampaňským a ze zkoušky uděláme malou party. Více zde.

Proč je nutné si rezervovat termín předem?

Objednaná zákaznice si může být jista, že ji v čas rezervace (s malou tolerancí) přednostně obsloužíme a budeme pro ni mít vyhrazenu hodinu (ples) nebo 1,5 hodiny (svatba) času. Rezervace jsou zvlášť důležité na odpolední hodiny a v soboty, kdy jsme opravdu mimořádně vytíženi. Bez rezervace Vás samozřejmě také rádi obsloužíme, pokud to bude jen trochu možné, ale přeci si zasloužíte naší plnou péči!

Proč není u šatů na webových stránkách uvedena velikost?

U šatů na našich stránkách záměrně neuvádíme velikosti z několika důvodů. Značení velikostí u jednotlivých výrobců se mírně liší. Navíc, pokud to konkrétní model umožňuje, rádi Vám jeho velikost upravíme. Naše prodejní asistentky Vám s výběrem velikosti ochotně pomohou. Proto doporučujeme si objednat termín zkoušky a vše řešit přímo v salónu.

Jak probíhá půjčení šatů?

Termín Vaší návštěvy v některém z našich salónů je vhodné si rezervovat předem telefonicky. Telefonní číslo pro rezervaci naleznete na stránce Kontakt. Budete-li mít svůj termín rezervován, vyhnete se čekání a my se Vám budeme moci plně věnovat. V průběhu první návštěvy obvykle vyzkoušíte širokou škálu šatů, zjistíte, jaký střih je pro Vás ten pravý, jaký z barevných tónů šatů se k Vám hodí a v ideálním případě u nás najdete své vysněné šaty. Pokud nás navštívíte s dostatečným předstihem, máte k dispozici také možnost objednání katalogových šatů námi zastupovaných značek. Následně sepíšeme smlouvu o výpůjčce šatů a požádáme Vás o složení zálohy ve výši 50 % půjčovného. Po jejím uhrazení máte konkrétní šaty závazně rezervovány. Následně s Vámi domluvíme termín přezkoušení. Krátce (obvykle týden) před termínem svatby/plesu dorazíte v dohodnutý termín na přezkoušení šatů. Účelem této návštěvy je provedení případných drobných krejčovských úprav, které zajistí dokonalé padnutí šatů a které jsou zahrnuty v ceně půjčovného. 

Co s sebou vzít na finální přezkoušení?

  • obuv, kterou budete mít ve svatební den / na ples (v Salónu Maya najdete širokou škálu svatební i plesové obuvi různých cenových kategorií)
  • spodní prádlo, které budete mít na sobě ve svatební den / na ples (abychom ověřili, že nikde "nevykukuje")
  • minimální, ideálně žádný make-up

Jaká je výše půjčovného?

Půjčovné se pohybuje ve velmi širokém rozsahu. U společenských šatů v rozmezí 3500 - 5500 Kč. U svatebních šatů od 6900 do 16000 Kč. Horní hranice půjčovného dosahují nejdražší modely svatebních šatů luxusních značek, které jsou mimořádně zpracované, jejich pořizovací cena bývá velmi vysoká a údržba náročná. Ve svatebním salónu Maya si vždy vyberete podle svého vkusu i možností.

Co půjčovné zahrnuje?

  • zapůjčení šatů na 3-5 dní (obvykle od pátku do pondělí, avšak je možná jakákoliv individuální dohoda)
  • čištění běžného znečištění (příplatek za mimořádně znečištěné šaty se řeší individuálně, je však zcela výjimečný a není třeba se ho obávat)
  • drobné krejčovské úpravy (v některých případech Vám můžeme šaty i zkrátit)

Jak dlouho dopředu je třeba šaty zamluvit?

Na tuto otázku existuje snadná odpověď - čím dříve, tím lépe. Dorazíte-li s dostatečným předstihem, budete mít nejširší výběr. To platí zejména pro plesovou sezónu a maturitní šaty, kdy nejvíce rezervací přijímáme již v září! U svatebních šatů je ideálním termín cca půl roku před vlastní svatbou. Díky tomu budete mít také možnost objednání šatů od jednotlivých značek pro případný prodej. (Výroba obvykle trvá 3 až 5 měsíců).


© 2023 Insion

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   Salón Maya » O nás » Často kladené dotazy

Instagram

Moje