česky | english

« zpět

Svatba v roušce

Svatba v roušce

23.03.2020 - ... aneb jak je to teď se svatbami?


Naše nejmilejší nevěsty, ani nevíte, jak nás aktuální situace mrzí i kvůli Vám, které jste i rok svého života věnovaly plánování Vašeho velkého dne a během okamžiku se jako mávnutím proutku plány, sny a očekáváni mění, ruší, přesouvají. Snažily jste, aby všichni Vaši vybraní dodavatelé byly jen Vaši, přesouvaly jste a kombinovaly, vybíraly mezi cukráři, fotografy, vizážisty, lokalitami, kameramany, floristy, zkoušely prstýnky a - v neposlední řadě – hledaly ty pravé šaty, které jsou podle nás tím nejdůležitějším, protože pokud se nevěsta cítí být krásná, bude na svatbě zářit, celou si ji více užije a s ní i hosté. 


Aktuální pandemie koronaviru zasahuje do všech sfér společnosti a výjimkou nejsou ani svatby. Proto i mnoho z našich zákaznic zjišťuje, jaké vlastně jsou aktuální možnosti. Rozhodli jsme se proto pro vás připravit krátký souhrn.


Samozřejmě první otázkou, kterou je třeba si zodpovědět, je, jestli máte za aktuálních podmínek vůbec chuť svatbu pořádat, někomu bezpochyby může aktuální atmosféra a obavy natolik zkazit rozpoložení, že na svatbu nebude mít ani pomyšlení, a v takovém případě by určitě byla škoda svatbu za každou cenu uskutečnit a neužít si ji tak, jak by tomu bylo za normálních okolností.


Důležitou roli při rozhodování má také zamýšlená velikost svatby a počet hostů. Je totiž možné očekávat, že v podmínkách, kdy se lidé tak trochu bojí jeden druhého, by spousta hostů účast odřekla, i pokud bude již svatbu možné legálně uskutečnit, a vás by mohlo mrzet, že nedorazí (nebo naopak, ale snad těch „povinně pozvaných“ na seznamu nemáte tolik). Zahraniční hosté navíc teď nemohou dorazit vůbec.


Když si zodpovíte tyto osobní otázky, pak musíte zohlednit aktuální nařízení vlády. Dnes, tedy 23. března, vláda rozhodla o prodloužení omezení volného pohybu osob na území ČR do 1. dubna 2020. To jinými slovy znamená, že do té doby není možné svatbu legálně uskutečnit. 


Zároveň v ČR aktuální platí tzv. nouzový stav. Ten byl vyhlášen 12. března na dobu 30 dnů. Za nouzové stavu je svatbu možné uspořádat, vztahuje se na ni však omezení shromažďování více než 30 osob. Samozřejmě stále hrozí, že nouzový stav bude prodloužen, případně že se změní počet osob, které se mohou shromažďovat. 


A během nouzového stavu už je to tedy na Vás, pokud máte již jarní termín zamluven a původní plán byl mít méně hostů, není co řešit, svatba se může konat. Pokud měla být svatba velká, ale třeba ženichovi se to zrovna moc nepozdávalo, můžete mu vyjít vstříc, udělat menší obřad a po uvolnění situace pořádnou letní party. Svatba je přeci stejně hlavně o Vás dvou a Vaší lásce. 


Ať už zvolíte jakkoliv, tedy i když se rozhodnete celou svatbu přeplánovat na později, třeba na podzim nebo zimu, abyste stihly magické datum 2020, nebo raději až do dalšího roku, vždy Vás podpoříme a umožníme Vám bezplatnou změnu termínu výpůjčky nebo převod zálohy na jiným model v libovolném termínu do konce roku 2021.


Zůstaňte optimistické, můžete se těšit o chvíli déle, vždyť pak to bude na celý život! A kdyby měla být svatba povinně v rouškách, naše švadlenka aktuálně pilně trénuje střih, protože chrlí roušky pro naše rodiny a široké okolí, takže Vám ráda připraví nějakou jedinečnou svatební podle Vašich představ.


Váš salon Maya.


 


© 2023 Insion

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   Salón Maya » › Svatba v roušce | Novinky

Instagram

Moje