česky | english

Trendy v barevnosti svatební šatů

Svatebním šatům se od nepaměti věnuje velká péče a patřičná pozornost, protože jsou určeny k jedné z nejvýznamnější událostí lidského života. Každá nevěsta chce vykročit do nové životní fáze v šatech, ve kterých si bude připadat výjimečně krásná. Není radno výběr svatebních šatů podceňovat - na trhu je k dispozici velká spousta střihů a vybrat ten pravý není vždy jednoduchým úkolem. Pokud zavítáte do salonu Maya, rádi Vám s výběrem těch pravých šatů pomůžeme.

Historie svatebních šatů

Svatební šaty stejně jako jiné oděvy podléhají módním trendům. Odráží se v nich kultura, doba vzniku a společenská úroveň. V minulosti bylo zvykem si svatební šaty kupovat. Jejich pořizovací cena byla vysoká, ale šaty měly později i jiné využití. Nebylo zvykem si šaty schovávat pro další generace, proto se po svatebním dni barvily, či přešívaly tak, aby byly nositelné i na jiné společenské události. Bílá barva šatů nevěsty nebyla vždy samozřejmostí. Zejména v době středověku byli znatelné rozdíly mezi chudobou a bohatstvím. Nevěsty z vyšších a vysokých společenských vrstev upřednostňovali svatební šaty ve velmi výrazných barvách ušité z nejdražších látek.
Až v roce 1840 nastal zlom ve svatebním odvětví tím, že si královna Viktorie oblékla na svatbu sněhobílé krajkové šaty. Byla vzorem pro tisíce žen zejména z Anglie a Ameriky, které chtěli bílé šaty také.

Jak je to se svatebními šaty nyní

Současné módní trendy vycházejí z již zmiňované minulosti, ale namísto čistě bílých šatů přicházejí modely v barvě champagne a ivory. Bílá barva jde nyní lehce do ústraní a namísto ní můžete najít modely i ve světle modré, či růžové. Tuto barevnost ocení zejména odvážnější nevěsty, které tíhnou k originalitě. Pokud k nim patříte i vy, mohly by Vás ve svatebním salónu Maya zajímat například modely č. 162, 605, 089, 120 nebo 242.


© 2024 Insion

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   Salón Maya » Blog » Trendy v barevnosti svatební šatů barevné svatební šaty, pudrové svatební šaty

Instagram

Moje