česky | english

Dress Code na svatbu

Chcete-li mít své svatebčany elegantní a na svatebních fotografiích skvěle ladící, můžete se o to zasloužit stanovením jasnéh dress codu. Možnosti jsou následující:

 

Black Tie

U muže vyžaduje smoking a černý motýlek, nikoli oblek s kravatou. U ženy dlouhé večerní šaty. Černá v názvu stylu není v outfitu podmínkou.

White Tie

Vysoce formální, společensky významná událost. Pánům tento dress code nařizuje frak s vestou, bílého motýlka a lakýrky na nohy. Dámě tzv. velkou večerní róbu.

Formal

(někdy označováno také Ultra Formal)
Prakticky znamená totéž jako Black Tie. Umožňuje větší odlehčení - např. smoking jen s košilí, kratší šaty, kostým.

Semi-Formal

Rizikem tohoto stylu je, že není příliš konkrétní a může být záludný. Smoking a velké večerní nejsou vhodné. Je třeba sledovat také hodinu konání akce. V denní dobu můžete sáhnout po pouzdrových šatech nebo kostýmku. Muž může zvolit tzv. vycházkový oblek. Na pozdější hodiny by měl muž už zvolit černý oblek a žena koktejly nebo malé černé.

Creative Black Tie

Jasně stanovujete, že se jedná o společenskou formální událost, která ve volbě šatů až tak striktně neomezuje a dává prostor pro osobitost, módní kreace. Ty by však měly být efektní a slavnostní. Pánové mohou smoking doplnit košilí bez motýlky, dámy mohou být extravagantní a prezentovat poslední módní výstřelky.

Cocktail

V tomto případě je zadání velmi jasné. Klasické koktejlky, lodičky a malá kabelka. V případě muže tmavý oblek.

Casual Dress

Tento styl můžeme přeložit jako nedbalou eleganci. Slovo elegance však stále má zásadní roli. Nejedná se tedy o šortky a sportovní triko. Pro společenskou událost je tímto výrazem míněno např. sako v kombinaci s polo-tričkem či košilí. Kalhoty jiné barvy. Ideálně s mokasínami bez ponožek. Žena by měla volit letní šaty, kalhoty a nápaditý top apod.

 


© 2024 Insion

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   Salón Maya » Blog » Dress Code na svatbu

Instagram

Moje